Ferudun Cevahiroğlu Başkanlığındaki SANKON heyeti TÜRKSOY’u ziyaret ederek Genel Sekreter Büyükelçi Sayın Kaseinov ile bilgi alışverişinde bulunuldu.

SANKON Genel Başkanı Sayın Ferudun Cevahiroğlu konuşmasında; “TÜRKSOY Türk dünyasının en önemli Sivil Toplum Kuruluşlarından biridir. Türk Kültür ve Medeniyetini dünyaya yaymak, anlatmak için mücadele vermektedir. TÜRKSOY, Türkçe konuşan ülkeler arasında bir gönül köprüsüdür. Türk Birliğinin sağlanması hususundaki çalışmaları bütün takdirlerin üzerindedir.  Türk Dünyası TÜRKSOY’a çok şey borçludur.  Yıllardan beri TÜRKSOY ile ortak çalışıyoruz. Birçok konuda birlikte yaptığımız çok büyük  faaliyetlerimiz oldu ”diyerek TÜRKSOY ile ilgili görüşlerini dile getirdi.
Sayın Ferudun Cevahiroğlu konuşmasına devamla;”SANKON olarak, Sayın Büyükelçimin Genel Sekreterliğini TÜRKSOY için çok büyük bir şans olarak görüyoruz. TÜRKSOY bu kadar kısa zamanda büyük bir gelişim göstermesi de bunun ispatıdır. Sayın Büyükelçimi bu vesile ile çalışmalarından dolayı tebrik ediyor, saygılarımı sunuyorum” ifadeleri ile Sayın Kaseinov ile ilgili duygularını ifade etti.

TÜRKSOY Genel Sekreteri Sayın Büyükelçi Kaseinov; “ SANKON un TÜRKSOY ’u ziyareti bizleri ziyadesi ile memnun etmiştir. Ağustos ayında SANKON ’un Genel Başkanlığına seçilen değerli kardeşim Ferudun Cevahiroğlun’u kutluyor, tebrik ediyorum. SANKON ’un Türk Dünyasındaki son derece başarı ile yürüttüğü ekonomik ve ticari faaliyetlerini takip ediyor,  büyük bir takdirle karşılıyorum. TÜRKSOY ’a göstermiş oldukları ilgi ve alakadan dolayı da çok teşekkür ediyorum. Sayın Cevahiroğlu kardeşimin son derece donanımlı bir ekibi var. Bundan dolayıdır ki bu güne kadar olan başarılarına başarı katacaktır. Elbette bizlerde her konuda SANKON’un yanında olacağız her türlü desteği vereceğiz. Ortak çalışma ve faaliyetlerimize devam edeceğiz. Yakın zamanda birlikte Türk Dünyası Kültür ve Sanat Etkinlikleri düzenlenmesi konusunda ortak projeler yapma konusunda fikir birliğine vardık. İlerleyen zamanlarda birlikte başka neler yapabileceğimizi görüşeceğiz. Kendilerine ve değerli heyetine ziyaretlerinden dolayı tekrar teşekkür ediyorum.” Diyerek ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti.

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.